Ersu'dan Evinize

Ersu'dan Evinize
Online Satış

Hakkımızda

Hakkımızda

Türkiye'de Meyve Suyu Konusunda "İlklerin firması"

ERSU; Türkiye'deki tüm meyve çeşitlerini işleyebilen, bu meyvelerden konsantre ve pulp yapabilen, meyvelerin meyve suyu olarak dolumunu gerçekleştirebilen ve ürünü soğuk havada şoklayarak muhafaza edebilen Türkiye'nin en büyük entegre tesislerindendir. Bugün sahip olduğu Ereğli ve Niğde tesislerinde 200.000 m2 açık alan, 40.000 m2 kapalı alanda 200.000 ton/yıl meyve ve sebze işleme, 50 milyon litre/yıl meyve suyu üretimi kapasitesi ve 150.000 adet/yıl plastik varil ambalaj üretim kapasitesi ile tam bir entegre kuruluş olan ERSU, ürünlerini dünyanın birçok bölgesine ihraç etmektedir.

ERSU; üretmiş olduğu konsantre ve meyve suyunda gerçekleştirdiği ihracatla Türkiye ile Dünya arasında köprü rolünü sürdürürken, bölgesinde sözleşmeli modelle domates ve havuç ekimi yaptırarak tarımın gelişmesine ve desteklenmesine ciddi katkılar sağlamaktadır. Bu modelle ürettiği domates salçası ve havuç konsantresini yine dünya pazarlarına sunmaktadır.

ERSU; aynı zamanda meyve suyu teknolojisi, makine ve ekipmanları, know-how ihracatı da gerçekleştirmektedir. Bu şekilde İran'da, Hindistan'da, Çin'de anahtar teslimi modernizasyon şeklinde birçok tesis kurmuştur.

En prestijli markalardan biri olan ERSU, yurt içi pazarında 1969'dan beri dağıtım ve satış yapmaktadır. Dağıtımı tüm perakende noktalarının yanısıra, toplu tüketim noktalarında da (askeriye, hastane kantinleri, okullar, spor kompleksleri, catering vb) önemli pazar payına sahiptir.

Sürekli yaptığı yatırımlarla ürünlerini uluslararası kalite standartlarına ulaştırmış ve 1999 yılında ISO 9001:2000 belgesini, 2005 yılında da HACCP belgesini almıştır, Türkiye’de meyve suyu konusunda "İlklerin firması"dır:

  • İlk TSE Belgeli,
  • İlk ISO kalite standardı belgeli,
  • İlk ARGE labarotuvarı kuran,
  • İlk aseptik dolumu ve ultra filitrasyonu gerçekleştiren,
  • Türkiye'de meyve suyu üretim teknolojisini ihraç eden,
  • Meyve suyunda pet şişede sıcak dolum yapan ilk firma olmuştur.

ERSU; yüksek kalitede, kalıcı güven ilkesi ile %100 Türk meyvesi kullanarak üretim yapan, müşteri memnuniyetini ön planda tutan aynı zamanda üretim-dağıtım-tüketim zincirindeki tüm tarafların ve çalışanlarının memnuniyetini gözeten, Türk çiftçisi ve Türk tarımını destekleyen, yenilikçi ve öncü tavrını sürdüren, "insana ve doğaya saygı" bağlamında sosyal sorumluluklarının farkında bir marka olmayı sürdürmektir.

Türkiye de Meyve Suyu Konusunda  İlklerin firması Türkiye de Meyve Suyu Konusunda  İlklerin firması
50+ Yıllık Tecrübe

İhracat Yaptığımız Ülkeler

Kanada, Amerika, Almanya, İngiltere, Moldova, Fransa, Hollanda, Avusturya, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Bulgaristan, Yunanistan, Estonya, İsrail, Katar, Guney Kore, Çin, Japonya, Tayland, Avustralya, Yeni Zelanda, Endonezya...

Yönetim Kurulu

Cemile AKMAN
Yönetim Kurulu Başkanı
Kamile TUNÇ
Yönetim Kurulu Başkan Yrd.
Emre TURGUT
Yönetim Kurulu Üyesi
NURHAN KARA
Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi
SEVDA ÇAĞLAYAN
Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi