Ersu'dan Evinize

Ersu'dan Evinize
Online Satış

Basında Biz

Basında Biz

Kemal Akman Tarafından Yaptırılan Fakültede İsim Değişikliği
29 Mayıs 2022

Kemal Akman Tarafından Yaptırılan Fakültede İsim Değişikliği

Konya’nın Ereğli ilçesinde 2005 yılında hayırsever iş adamı Kemal Akman tarafından yaptırılan fakülte binasının tabelasının isminin Necmettin Erbakan Eğitim Fakültesi olarak değiştirilmesine, iş adamının oğlu tarafından tepki gösterildi.

2005 yılında 3.2 milyon dolara hayırsever iş adamı Kemal Akman tarafından Ereğli ilçesine yaptırılan fakülte binasının tabelası değiştirilince, iş adamı Kemal Akman'ın oğlu ve aynı zamanda Akman Holding Yönetim Kurumu Başkanı olan Ali Akman tarafından tepkiyle karşılandı.

Ereğli'ye 3 bin kişilik fakülte binası yaptırdıklarını ifade eden Ali Akman, "Ama babamın isminin verildiği tabela oradan indirilmiştir. Selçuk Üniversitesi'ne bağlı iken tabela asılı duruyordu. Ne zaman Necmettin Erbakan Üniversitesi'ne okul bağlandı, kısa bir süre sonra babamın adının yazılı olduğu tabela indirilerek yerine Necmettin Erbakan Eğitim Fakültesi tabelası asıldığını gördük. Biz aile olarak çok üzgünüz. Burada yapılan bir hayır vardır ailemiz tarafından. Kaldı ki bunun protokolü de imzalanmıştır. Biz bu işi en yakın zamanda avukatlarımızla hukuki davamızı açacak, ayrıca Türkiye Büyük Millet Meclisine sunacağız" dedi.

Kaynak: memurlar.net